Kesintisiz Güç Kaynağı

26 Haziran 20210

Kesintisiz Güç Kaynağı Genel Özellikleri, elektrik sisteminde meydana gelen aksamalardan dolayı oluşabilecek olumsuz durumları önlemek amacı ile elektronik cihazların donanımını korumaya yönelik bir tür cihazdır.

Kesintisiz güç kaynakları, şebeke elektriği kesildiği anda devreye girerek elektrik üreterek, kullanıcıya kısa da olsa zaman kazandırmış olur. Özellikle elektrik kesintisi esnasında bilgisayar sisteminde açık kalan dosyaların devamlılığını sağlayarak, veri kaybını önler. Kesintisiz Güç Kaynağı, ani voltaj düşmeleri, açık olan bilgisayarlara ciddi zararlar verebildiği için bir nevi bu durumları korumaya yönelik geliştirilmiş bir cihazdır. Kesintiler ve ani voltaj oynamaları bilgisayar gibi CNC tezgahlar, lazer cihazlar, üretim makinaları, hastane acil, yoğun bakım ve ameliyathanelerde hayati önem taşır.

Her türlü Kesintisiz Güç Kaynağı onarım ve bakım hizmeti ihtiyacınız için firmanın yetkili servisine başvurmanız gerekmektedir. Kesintisiz Güç Kaynağı Çeşitleri Kesintisiz Güç Kaynağı çeşitleri toplamda üç (3) tanedir. Bunlar;

  1. On-Line: Daima devrededir ve frekans regülasyonu yaparak, elektrik kesilmeleri esnasında akülerden elektrik üretmeye başlar.
  2. Line-interactive: Elektrik kesintisi olmadığında devre değildir. Frekansı regüle edemez. Elektrik kesildiği zaman invertör kısmı devreye girerek akış sağlar.
  3. Off-Line: Elektrik olduğunda asla devrede olmaz. Elektrikler varken regülasyon yapamaz, yalnızca şebeke belirli bir sınırın altına düşerse devreye girebilir.

Kesintisiz güç kaynakları belirli aralıklarla bakımları yapılması gereken cihazlardır. Zira, bakım yapılmadığı takdirde kullanıcıya daha büyük mali zararlar verebilecek duruma gelebilir. Satışı yapılan sistemler için öncelik, müşteri memnuniyetidir. Uzman ve teknik yeterliliği olan kişiler tarafından, bakım sözleşmesi süreci boyunca üç (3) kez periyodik bakımı yapılmalıdır.

Satışı yapılan sistemin eğitimli kadrosu, müşteriye 7/24 hizmet desteği sağlayarak, sistemin her türlü sorunu için yardımcı olmalıdır. Kesintisiz Güç Kaynağı tamiri, onarımı, bakımı, yedek parça ve teknik desteğe duyulan ihtiyaç uzman kadro tarafından anında giderilmektedir.

Satın alınan sistemin donanımında oluşan herhangi bir aksaklık karşısında kart tamiri hizmeti de sağlanmalıdır. Cihazın bakımları, düzenli olarak yapılırsa oluşabilecek arızayı kısa sürede onarılabilme ve cihaza gelebilecek zararı en aza indirme imkanı sağlanır. Cihazın iç donanımında meydana gelen her türlü sorunda Kesintisiz Güç Kaynağı kart tamiri de yetkili firmanın Kesintisiz Güç Kaynağı teknik servisi tarafından yapılmaktadır.

7/24 acil servis ihtiyaçlarınız için 0850 885 3919 – 0216 429 5574

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sohbet
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,

Sorularınız için buradayız, lütfen paylaşın.