Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) Nedir? Kesintisiz güç kaynakları esasında elektrik enerjisi ile beslenerek, şebekede meydana gelebilecek çöküntüler, anormallikler ve harmonikler gibi dalgalanmalara karşı koruyan ve enerji kesintisi esnasında kendi enerjisini üreterek sistemin akışının devamlılığını sağlayan elektronik donanım cihazıdır. Birçok markanın kesintisiz güç kaynakları cihazlarında oluşan şikayetler, elbette Socomec markasında da meydana gelmiştir ve Socomec UPS Açılmıyor şikayet başlığını oluşturmuştur.

UPS Arıza Ve Çözümleri Nelerdir?

  1. Aralıklı olarak uyarı sinyali geliyor ise şebekede kesilme durumu söz konusudur. Bu sorunu gidermek için arıza penceresinde ki uyarıya göre durumla ilgilenilmelidir.
  2. Ups’te arıza ışık uyarısı yanıyor ise, arıza değişimleri dikkate alınarak, gelen uyarılara göre durumla ilgilenilmelidir.
  3. Eğer sürekli olarak uyarı sinyali geliyor ise, uzun süreli enerji kesintisinde kapasitesi kadar akülerini kullanılmış ve bitmek üzere olduğu işaretini verir. Bu durumda yine arıza penceresine göre hareket edilmelidir.
  4. Şebeke elektriği kesintisi sonrasında kısa süre içinde Ups kapanıyorsa, akü ömrü bitmiş demektir. Bu durumda sadece yetkili servis aranabilir.
  5. Şebeke elektriği kesintisi esnasında Ups hemen kapanıyor ise, aküler devre dışı kalmış demektir. Bu durumda akü sigortası açılarak, akü bağlantıları kontrol edilmelidir.
  6. Ups sürekli By-Pass ‘ta çalışıyorsa, ups çıkışına bağlı cihaz gücünün üstünde olduğu içindir. Yük yüzdesini kontrol ederek, fazla yükler çıkarılmalıdır.
  7. Şebeke elektriği kesildiğinde Ups hiçbir şekilde açılmıyor ise, akü voltajı belirli bir seviye altında kalmıştır. Bu durumda sadece şebeke elektriğinin gelmesi beklenilmelidir.
  8. Ups cihazında hiçbir çalışma belirtisi yok ise, sigortaları kapalı konumdadır, sigortaların kontrol edilmesi gerekir.
  9. Normalde fazla gürültü çıkarıyor ise, soğutma fanında arıza oluşmuştur. Bu durumda fanın çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.
  10. Ya da Ups üzerinde aşırı yük oluşmuştur. Yine burada da yük yüzdesine bakılarak fazla olan yükün çıkarılması gerekmektedir.

UPS Fiyatları

• Şasede kaçak var ise, toprak hattı yetersizdir. Toprak bağlantısı kontrol edilerek, sağlamlaştırılmalıdır. Bu gibi sorunlar Socomec UPS Açılmıyor şikayet başlığını çoğaltmıştır. Socomec kesintisiz güç kaynakları cihazları ile alakalı bir sorun oluştuğunda yukarıda sıralanan çözümler şikayeti çözmeye yeterli olacaktır.

Lider UPS markası Socomec’in diğer çözümleri için, lütfen buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,

Sorularınız için buradayız, lütfen paylaşın.