‘Kesintisiz Güç Kaynağı’ nın kısaltılmışı olan KGK, cihazları enerji kesintisi esnasında oluşabilecek zarar ve olumsuz koşullardan koruyan ve kesinti sırasında kendi enerjisini üreterek, işlemlerin devamlılığını sağlayan bir tür cihazdır. Temelde iki ana fonksiyona sahiptir;

  1.  Enerji kesintisi anında koruma sağlamak
  2.  Kendi enerjisini üreterek yedek enerji sağlamak Kesintisiz güç kaynağının işlevleri arasında en çok karıştırılan durum jeneratör ile aynı işleve sahip olduğunun zannedilmesi dir.

KGK’ ların temel görevi elektrik kesintisi yaşandığı anda 5-15 dakika arası bir sürede bilgisayarda açık kalan dosyaların kapatılması, acil işlemlerin tamamlanması için kullanan kişiye vakit kazandırmak amaçlı bir araçtır. Tabii ki KGK’ nın çalışma süresi kapasitesine ve bağlı olan cihazların enerji kullanımına göre değişebilmektedir. KGK Teknik Servis ve Bakım Onarım Kesintisiz güç kaynakları cihazlarının tesliminden itibaren öncelikli amaç müşteri memnuniyetidir. Uzman ve eğitimli bir kadro ile müşteriler KGK onarım, bakım, yedek parça, KGK kart tamiri ve teknik desteğe ne zaman ihtiyaç duyarlarsa birinci öncelik tabii ki 7/24 müşteriye kesintisiz destek sağlanmasıdır. 

Kesintisiz Güç Kaynaklarının satışı yapılan her sistem için, Türkiye’nin her yerinde kişinin ihtiyacı olması dahilinde ücretsiz olarak yük muayene kontrolü yapmak zorundadır.Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda, bakım sözleşmesi süresince 3 kere periyodik bakımları yapılmalıdır. Yedek parça satışı konusunda ki önemli husus ise, müşterinin ihtiyacı doğrultusunda anında temin edilmeli kullanıcıya verimlilik sağlanmalıdır. Satın alınan sisteminin donanımında oluşan bir aksaklık sonrasında Kart tamiri hizmeti sağlanmalıdır. Kesintisiz Güç Kaynakları satışı yapılan her sistemin müşteri hizmetleri 7/24 destek vererek gerekli hallerde, arıza kaydı oluşturarak, yerinde servis imkanı ile müşterilerin ihtiyaçları karşılanmalıdır. 

Satışı yapılan sistemler, teknik personel tarafından devreye alınmakta ve en az devreye alınmasından itibaren iki (2) yıl garanti süresine sahiptir. KGK bakımı belirli aralıklarla yapılmadığı takdirde satın alınan cihazın risk altında olacağı kaçınılmazdır. Son olarak bakımları yapılmayan KGK’lar da ortaya çıkabilecek sorunlar temel olarak iki (2) kategoride sıralanabilir.

  1.  Hareketli bileşenlerde oluşabilecek sorunlar
  2.  Hareketsiz bileşenlerde oluşabilecek sorunlar şeklinde ayrılır. Özet olarak satın alınan KGK nın, düzenli ve koruyucu periyodik bakımlarının yapılması da cihazın genel ve teknik özellikleri kadar önemli bir husustur. KGK tamiri için de mutlaka firmanın yetkili teknik servisine müracaat etmenizi tavsiye ederiz

7/24 Acil Servis İhtiyaçlarınız için 0850 885 3919 – 0216 429 5574

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,

Sorularınız için buradayız, lütfen paylaşın.